Jak vybrat nejlepší umělé mléko?
Trápit se tím, že zrovna vy nemáte dost mateřského mléka Vám ani vašemu miminku nepomůže.Poradíme Vám, jak vybrat vhodné umělé mléko pro Vaše miminko.
Děti jsou velmi vnímavé a citově napojené na maminku a určitě raději uvidí úsměvy než utrápené výrazy. V tomto směru určitě platí pořekadlo. Spokojená máma – spokojené dítě. Takže v případě, že se kojení nedaří, nebo kojit nemůžete, tak v takových případech přichází na řadu kojenecké mléko nebo umělé mléko, podle toho, kdo jaký pojem používá. Není jednoduché se v nich zorientovat. Níže se můžete seznámit s věkovým rozdělením mlék a také prozkoumat složení ověřených mlék, které prošly úspěšně recenzí maminek.
Jaké vhodné pokračující nebo batolecí mléko tedy vybrat?
Řiďte se věkem a případně specifickými výživovými potřebami.
Určitě se poraďte se svým pediatrem při výběru konkrétní značky umělého mléka.Ten zná vaše miminko z hlediska zdravotního stavu nejlépe.
Často se maminky ptají od kdy nebo do kdy dávat dětem kojenecké mléko. Dle věku a případně dle specifických výživových potřeb miminek se mléka dělí na následující typy:
• Pokračovací kojenecké mléko s označením 2 mohou dostávat děti bez specifických výživových požadavků od ukončeného 6. měsíce.
• Batolecí mléko s označením 3 mohou dostávat děti bez specifických výživových požadavků od ukončeného 12. měsíce.
• Batolecí mléko s označením 4 mohou dostávat děti bez specifických výživových požadavků od ukončeného 18. měsíce.
• Pokračovací kojenecká a batolecí mléka (HA) vhodná pro děti s alergiemi v rodině
• Další kojenecká mléka vhodná při zažívacích potížích je nutné konzultovat přímo s dětským lékařem.
Mezi hojně doporučovaná mléka ze strany pediatrů patří i prémiová kojenecká mléka značky BEBA. Všechny typy jsou vyvinuty na základě 60 let výzkumu mateřského mléka. Nejoblíbenější řada BEBA COMFORT HM-O svým složením podporuje imunity vašich dětí. Obsahuje prebiotické oligosacharidy 2´FL strukturou identické těm v mateřském mléce a probiotika L.reuteri pro snazší zažívání. Dále je obohacena o vitamíny, minerální látky a neobsahuje palmový olej. Takže určitě skvělá volba, která Vás nezklame a vy můžete být v klidu, že Vašemu miminku dopřáváte prémiovou výživu. Navíc má již hotové kojenecké mléko, které se hodí na cestování, hlídání a nebo právě na první ochutnávky do lahvičky. Zjistěte, co na mlíčku BEBA oceňují maminky ve svých recenzích na E-miminu.
Jak po mateřském mléce zvykat děťátko na umělé?
Většina maminek je zvědavá, jak bude kojenecké mléko jejich dětem chutnat. Často očekávají, že přechod na umělé mléko bude ze dne na den. Proto je může překvapit, když jejich dítě lahvičku ze začátku odmítá. Je to naprosto běžné a pochopitelné chování. Prozatím bylo zvyklé pouze na kojení a musí se všemu naučit. Často maminky začnou panikařit a zkoušet různé druhy kojeneckých mlék, což může dokonce miminku ublížit. Určitě by se měly prvně poradit se svým pediatrem. Časté střídání může vést k problematickému zažívání, nadýmání nebo průjmům. Buďte trpělivé a zkoušejte podávat mléko lahvičkou klidně po dobu jednoho týden i déle.
Dítěti krmení nenuťte, opakovaně zkoušejte, nekrmte ve chvílích, kdy víte, že je již vyhladovělé, unavené anebo těsně po kojení. Období, kdy miminko odmítá svojí první lahvičku se nazývá Syndrom první láhve. Více tipů na snazší přechod na umělé mléko se můžete dočíst v našem článku Tipy, jak naučit dítě na lahvičku.
Z hlediska zažívání děti s přechodem na umělé mlíčko nemívají problém, jen je potřeba najít takové, které jim sedne. Proto má smysl hledat co nekvalitnější, případně s ohledem na specifické výživové požadavky. Děti při přechodu na lahvičku zažívají velké změny a musí si osvojit nové návyky. Rodiče proto musí být v tomto období velmi trpěliví a miminku dát dostatek času si na nový způsob krmení zvyknout. Nakonec jim bude lahvička velikým kamarádem.
Doporučené produkty
Související články