Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravé stravování začíná u vás

Nestlé Baby článek

Víte, že jste pro své dítě obrovským vzorem? Že ho ovlivňuje to, co jíte a pijete? Nejsou to jen geny, které předáváte svému dítěti. I jeho stravovací návyky můžete ovlivnit. Pokud vaše dítě uvidí, že jíte zdravě, pravděpodobně ho to inspiruje.

GURMÁNEM UŽ OD DĚTSTVÍ

Zdravá strava spočívá v tom, že budete jíst dostatek potravin bohatých na živiny. Vaše tělo potřebuje například obiloviny, maso a ryby, bílkoviny, ovoce, zeleninu a mléčné výrobky. A také pít denně spoustu vody. Zodpovědní rodiče si pak mohou užívat hned dvou výhod – pozitivního dopadu zdravých potravin na jejich organismus a nerozmazlené zdravé dítě.

Nestlé Baby článek

OKOUKÁNO U RODIČŮ

„Studie ukazují zajímavou věc. Když si rodič nebo pečovatel pochutnávají na novém jídle, dítě ho pravděpodobně bude chtít také zkusit. Jakmile u stolu vzor chybí, dítě nemá motivaci zkoušet nic nového...“ vysvětluje Anne Dattilo, PhD, RD, Associate Director of Nutrition Science ve společnosti Nestlé Infant Nutrition.

Nestlé Baby článek

HLAVNĚ POZITIVNĚ

Pokud máte k nějaké potravině záporný vztah, snažte se z výchovného hlediska držet emoce na uzdě. Jakmile totiž projevíte k jídlu odpor, je dost možné, že váš malý poklad to okouká.

Usnadněte to radši vám oběma a naučte ho radši jíst pestře a zdravě, ať má dobrý základ do života.

 

TIP!

Nechte své dítě během jídla pozorovat celou vaši rodinu a připravte ho tak na budoucnost zdravého stravování.