Přejít k hlavnímu obsahu

Jednoduché recepty 7–9 měsíců

Jednoduché recepty Nestlé Baby

S našimi recepty zvládne příkrmy každá maminka a nemusí to být ani žádná zkušená kuchařka.

POLÉVKA S RÝŽÍ

Ingredience: 1 malá mrkev, 1 lžíce mrazeného hrachu, lžíce rýže, růžička brokolice, kojenecká voda a půl lžičky panenského olivového oleje. Postup: Zeleninu očistíme a nakrájíme na malé kousky, vložíme do vody a i s rýží povaříme. Přidáme olej a rozmixujeme.

RAJČATOVÁ KAŠE

Ingredience: rajčatová šťáva, Nestlé nemléčná krupička rýžová, bílý jogurt. Postup: Ohřejeme 1 dcl rajčatové šťávy, po vychladnutí přidáme 2 lžíce rýžové krupičky a 2 lžíce bílého jogurtu.

ZAPEČENÁ BROKOLICE

Ingredience: brokolice, hrášek, brambory, olej, žloutek. Postup: Do poloměkka uvaříme brokolici, hrášek a zvlášť brambor. Do misky vymazané olejem prokládáme brokolici s hráškem a plátky brambor. Vše zalijeme rozmixovaným žloutkem a dáme zapéct do trouby. Před podáváním rozmačkáme vidličkou. Recepty - Nestlé baby

POLÉVKA S KUŘECÍM MASEM

Ingredience: kousek kuřete (malé stehýnko), růžička květáku, mrkev, 1 malý brambor a kousek pórku, 500 ml vody. Postup: Kuřecí maso dáme vařit do vody (vodu rozhodně nesolíme), přidáme očištěnou mrkev a pórek. Vaříme asi 45 minut, dokud není maso měkké. Poté scedíme vývar a obereme maso. Do kastrůlku dáme vývar a povaříme v něm 4 - 5 minut drobně nakrájený brambor a květák. Přidáme kousek masa a mrkvičku a rozmixujeme. Pakliže se nám zdá pyré husté, přidáme ještě trochu převařené vody a zředíme jej.

VAŘENÁ MRKEV S BRAMBOREM

Ingredience: brambory, mrkev, 50 ml kojenecké vody, olivový olej. Postup: Nakrájenou a očištěnou mrkev a brambory dusíme doměkka a poté s olejem prolisujeme na hladkou kaši. Při nedostatku času můžete sáhnout po hotových příkrmech, např. pastiňáku, mrkve, hrášek s rýží a kuřecím masem.

OVOCNÉ PYRÉ

Ingredience: 100g ovoce podle výběru, 3 lžíce Nestlé Sinlac, 1 lžíce zahuštěné jablečné nebo hruškové šťávy. Postup: Ovoce podusíme, rozmixujeme a vytvoříme pyré. Vmícháme Nestlé Sinlac tak, aby se nevytvořily hrudky, a na závěr smícháme s jablečnou nebo hruškovou šťávou. Jako alternativu můžete pořídit ovocnou kapsičku dýně, banán, mrkev.

MRKVOVÁ KAŠE

Ingredience: 1 středně velká mrkev, 120ml kojenecké vody, 1,5 lžíce Nestlé Sinlac, 1 lžička olivového oleje. Postup: Očištěnou a oloupanou mrkev nastrouháme na velmi jemném struhadle a potom uvaříme na mírném ohni, než vznikne kaše. Přidáme Nestlé Sinlac a olivový olej, promícháme a podáváme. Mrkev můžeme nahradit cuketou, dýní nebo hotovým příkrmem dýně, brambory a krůtí maso.

ŠPENÁT  KUŘETEM

Ingredience: 2-3 lžičky Nestlé Sinlac, mrkev, špenát, 150ml kojenecké vody, 50g uvařeného kuřete. Postup: Omyjeme mrkev, oloupeme a rozkrájíme ji na drobné kousky. Uvaříme se špenátem na mírném ohni, dokud nebude mít polévka konzistenci měkké kaše. Uvaříme kuře a pomeleme ho ve strojku na maso nebo rozmixujeme. Maso smícháme se zeleninou a přidáme Nestlé Sinlac. Důkladně promícháme. Místo špenátu můžete zvolit brokolici nebo rovnou hotový příkrm brokolice, hrášek a krůtí maso.

 Recepty - Nestlé baby