Přejít k hlavnímu obsahu

Recepty: 4-6 měsíců

Recepty - Nestlé baby
Inspirujte se jednoduchými recepty pro spokojená dětská bříška a staňte se nejoblíbenějším šéfkuchařem vašeho malého strávníka.

Mrkvička

Ingredience: 1 – 2 menší mrkve, 125 ml kojenecké vody. Postup: mrkev rádně očistěte a nakrájejte na kolečka, přidejte vodu a povařte doměkka, to znamená asi 6–9 minut dle velikosti mrkve. Poté mrkev i s vodou řádně rozmixujte na kašičku.

Brokolice

Ingredience: 3 - 4 růžičky brokolice, 125 ml kojenecké vody. Postup: brokolici prohlédněte, očistěte a nakrájejte na menší kousky, dejte povařit na 4 - 5 minut. Poté rozmixujte.

Jablko

Ingredience: 1 čerstvé jablko, 125 ml kojenecké vody. Postup: oloupejte jablko a opláchněte vodou, nakrájejte na osminky a povařte 4–5 minut. Po uvaření směs rozmixujte.

Brambor

Ingredience: 1 - 2 brambory, 125 ml kojenecké vody Postup: brambory oloupejte a očistěte od všech nečistot, opláchněte studenou vodou, nakrájejte na menší kousky stejné velikosti a povařte do měkka. Po uvaření rozmixujte.

RECEPTY S NESTLÉ

Jablečný příkrm

Ingredience: 30g Nestlé Sinlac, 100 g sladkých jablek, 10g slunečnicového oleje Postup: Jablka nakrájíme na tenké plátky. V hrnci uvedeme do varu menší množství vody, poté vložíme plátky jablek a pod pokličkou dusíme 5 minut od okamžiku, kdy voda začne znovu vřít. Plátky jablek rozmačkáme na kaši, poté smísíme s Nestlé Sinlac. Je-li to nutné, ředíme vodou, ve které jsme vařili plátky jablek.

Špenátová pěna

Ingredience: 35g Nestlé Sinlac, 100g čerstvého špenátu, 10g rostlinného oleje, saturejka Postup: Čerstvý, příp. mražený špenát podlijeme malým množstvím vody, ochutíme a uvaříme. Uvařený smísíme s práškem Sinlac a je-li to nutné, ředíme převařenou vodou. Nakonec vmícháme lžičku oleje.