Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

7 rad pro tatínky, co (ne)dělat u porodu

Nastal den D a vy jste se se svou partnerkou ocitl na porodním sále. Doufal jste, že budete v pohodě, ale najednou vám vyschlo v krku a začínají se vám klepat ruce? Zachovejte klid a řiďte se následujícími radami.

2minuty čtení Říj 20, 2016

 

  • Buďte oporou – Vaším hlavním úkolem u porodu je být psychickou oporou pro svou partnerku. Chvílemi se nejspíš budete cítit bezmocně a budete mít pocit, že nejste nijak užitečný. Věřte ale tomu, že pár milých slov, jemné pohlazení nebo jen vaše přítomnost sama o sobě dokážou udělat zázraky. Když to žena neocení hned, nezlobte se na ni. S odstupem času vám určitě řekne, že je ráda, že jste byl v porodnici s ní.
  • Naslouchejte – Věnujte pozornost tomu, co si vaše partnerka přeje. Má žízeň? Dejte jí napít. Potřebuje se posadit? Pomozte jí. Chce, abyste nic neříkal? Jednoduše mlčte. Když ji vyslechnete, uděláte pro ni v dané chvíli maximum.
  • Nenuťte – Chodí vaše partnerka po místnosti sem a tam a vy se domníváte, že ji to zbytečně unavuje? Přesvědčujete ji o tom, že by bylo lepší, kdyby si na chvíli lehla? Pak děláte chybu.
  • Nenuťte ženu do ničeho, co dělat nechce. Sama ví nejlépe, co v danou chvíli potřebuje.
  • Foťte – Jedním z vašich důležitých úkolů u porodu bude pořídit z něj nějaký záznam. Není potřeba, abyste fotil nebo točil samotný průběh porodu, pokud to vaše partnerka přímo nevyžaduje. Určitě ale zdokumentujte první chvíle, kdy bude vaše miminko na světě. Za pár let vás takové fotky nebo videa zahřejí u srdce.
  • Nechte lékaře pracovat - Než se do čehokoliv pustíte, nechte lékaře a porodníky dokončit jejich práci. Jsou to odborníci, takže vědí, co dělají. Když budete chtít fotit personál porodnice, vždy si předem vyžádejte jeho svolení. A pamatujete na to, že nejste válečný fotoreportér. Pár kvalitních snímků bude určitě stačit.
  • Nepleťte se – Průběh každého porodu je jiný. Většinou se miminko na svět dostane bez větších problémů, občas je ale nezbytný lékařský zásah. V takovou chvíli raději ustupte stranou, abyste se lékařům nepletl pod nohama.
  • Zapojte se - Pokud vás ovšem lékař vyzve třeba k symbolickému přestřižení pupeční šňůry, nenechte se dvakrát pobízet. V mnoha porodnicích je to na závěr porodu obvyklé a vy budete na takový zážitek ještě dlouho vzpomínat. Není se čeho bát, maminka už drží zdravé miminko v náručí a lékaři vám řeknou, co a jak máte udělat.
Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.