Přejít k hlavnímu obsahu

Vylepšení receptur hypoalergenních mlék

Kojenecká výživa BEBA

Již jste viděli hypoalergenní mléka BEBA HA v inovovaném designu? Nový není jen obal, ale v nové plechovce se nachází inovovaná receptura s probiotickými bakteriemi Lactobacillus reuteri. To nejdůležitější ale zůstává – částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina, která jako jediná má prokázaný krátkodobý i dlouhodobý účinek ve sníženém výskytu alergických onemocnění (atopická dermatitida). Přinášíme vám souhrn všech výhod, které toto mléko přináší. Nestlé baby

Naše nejlepší kojenecké mléko pro děti s výskytem alergie v rodině

V případě, že Vám lékař doporučil používat hypoalergenní kojeneckou výživu, určitě vyzkoušejte mléko Beba OPTIPRO HA. V novém kabátu se představuje inovovaný produkt v 800g znovu-uzavíratelné plechovce. Mléko je doporučováno pro miminka s výskytem alergie v rodině v přímé linii (rodič/rodiče, sourozenec/sourozenci).

Pro která miminka je hypoalergenní výživa určena?

Mateřské mléko je pro vaše miminko tou nejlepší stravou. Plné kojení je tou nejlepší ochranou jeho imunitního systému a zdravého růstu. Pokud už plné kojení není možné a jste alergik, přikrmujte vždy doporučeným způsobem, aby se neodrazovalo od kojení. Nemůžete kojit a váš pediatr vám doporučil používat hypoalergenní výživu? Je to u dětí, které mají v rodinné anamnéze alergii. To znamená, že se v rodičovské přímé linii, tj. u 1 rodiče nebo obou rodičů, sourozence nebo sourozenců, vyskytuje nějaký typ alergie (ekzém, astma, kopřivka, dušnost, potravinová alergie, …).

Správně upravená bílkovina pro prevenci alergií

Vylepšené kojenecké mléko BEBA OPTIPRO HA obsahuje osvědčenou hypoalergenní bílkovinu ve správném množství a kvalitě. Hypoalergenní bílkovina OPTIPRO HA se vyrábí patentovaným procesem. Vzniká tak, že bílkovina kravského mléka je upravena 2 procesy, nejprve se bílkovinná vlákna tepelně natáhnou a pak se na ně nechají působit enzymy, které ji naštípou na krátké peptidy. 100% částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina OPTIPRO HA trénuje ještě nevyzrálý imunitní systém dítěte cestou tzv. orální tolerance, a tím po vzoru mateřského mléka pomáhá ke snížení rizika vzniku alergií a k správnému vývoji dítěte. Hydrolyzát OPTIPRO HA má vědeckými studiemi, jako jediný mezi ostatními hydrolyzáty, potvrzené až 50% snížení výskytu alergických projevů (atopické dermatitidy) v prvních 3 letech života u dětí se zvýšeným rizikem vzniku alergií. A tento účinek přetrvává až do 15 let věku života. Jako jediné HA kojenecké mléko na světě má přiřazeno zdravotní tvrzení a její bezpečnost a vhodnost používání je potvrzena orgány Evropské unie. Ověřeno nezávislou studií GINI, která sledovala vliv různých druhů bílkovin na vznik alergické reakce – (von Berg A et al. 2016) a dalšími 3 metaanalýzami. Nestlé baby

Receptura podle vzoru mateřského mléka

Díky 60 letům zkušeností a vědeckého zkoumání mateřského mléka byla tato vylepšená receptura vyvinuta po vzoru mateřského mléka. Obsahuje probiotické bakterie Lactobacillus reuteri. Tento probiotický kmen se vyskytuje ve střevní flóře kojených dětí. Díky němu jsou střeva osídlovány správnou střevní mikroflórou pro rozvoj vnitřní imunity. Zklidňuje bolesti bříška, zkracuje dobu pláče u dětí s kolikami (viz studie Savino F, Cordisco L, Tarasco V, et al. Lactobacillus reuteri DSM 17938 in infantile colic: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Pediatrics 2010;126:e526–533). Kromě kojeneckého mléka BEBA OPTIPRO HA se běžně používá u kojeneckých kapek, které tiší bolesti bříška a omezují kolikovitý dlouhodobý pláč (BioGaia). Celkově přináší více klidu do rodiny. Původní BEBA HA obsahovala probiotika kmene Bifidobacterium lactis.

Hypoalergenní mléko nemusí být hořké

Ochutnali jste někdy nějaké HA mléko a zdálo se vám nepříjemně hořké? Nestlé se dlouhodobě snaží zlepšit chuť svého hypoalergenního mléka. Proto BEBA OPTIPRO HA má chuť bez hořkosti, téměř na úrovni standardního mléka. Pokud jste dosud vaše děťátko krmili mlékem BEBA HA, přechod na novou recepturu prochází bez problémů, jak potvrdily zkušenosti samotných maminek. Samozřejmě pokud byste měla jakékoliv dotazy, či se objevily komplikace, neváhejte se poradit s ošetřujícím pediatrem. Ještě stále váháte, zda vyzkoušet inovovanou recepturu?