Přejít k hlavnímu obsahu

Jak začít s lepkem? Zkuste kaši bez přidaného cukru

Rohlík ani piškoty nejsou vhodné potraviny k seznamování organismu dítěte s lepkem. Ideální variantou může být dobře stravitelná, lahodná kaše bez přidaného cukru s pečlivě vybranými obilovinami. Co zkusit třeba tu s chutí podzimu –⁠ jablek a švestek?

Nebojte se lepku. Jak s ním dítě seznámit?

Zahájení prvních příkrmů je vzrušujícím obdobím pro vašeho malého jedlíka, ale i pro vás. Je velice důležité, aby byl jídelníček malého dítěte pestrý a vyvážený. Velmi podstatné je proto složení prvních příkrmů. Ty by měly být plné vitamínů a minerálů. Nedílnou součástí období, kdy dítě začíná s příkrmy, by mělo být ovoce, zelenina a obiloviny, které jsou přirozeným zdrojem energie. Při zavádění nových potravin hrozí riziko vzniku potravinových alergií. A právě zařazení lepku do stravy miminek bývá z tohoto důvodu mezi maminkami věnována velká pozornost. Není ale třeba se lepku obávat a oddalovat jeho první podání, právě naopak.

Řada odborníků doporučuje lepek dítěti podat ještě v době, kdy je kojeno. Mateřské mléko může snižovat riziko vzniku celiakie nebo-li alergie na lepek., tedy autoimunitního onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. Vyhněte se však nejjednoduššímu způsobu, jak dítě s lepkem seznámit –⁠ rohlík dítěti do ruky nedávejte, obsahuje dost soli a může být pro dítě dusivý. Ani piškot není tou správnou volbou, je plný cukru a navíc obsahuje další významný alergen, kterým je vejce.

Zařazení lepku do stravy? Zkuste kaši bez přidaného cukru

Lehce stravitelné kaše řady Nature‘s Selection vám pomohou v postupném zavádění lepku do stravy miminek už od ukončeného 6. měsíce a přitom nebudou zatěžovat bříško. Kaše Nature‘s Selection jsou vyrobeny z pečlivě vybraných obilovin.

Zaměřujeme se na kvalitu a uspokojení potřeb těch nejmenších tím nejlepším způsobem, a proto nejsou do kaší přidávány cukr a aromata. Přirozeně nasládlá chuť je vytvořena surovinami, které jsou upraveny tak, aby byla kaše jemná a snadno stravitelná. Navíc je obohacená o nepostradatelné vitamíny a minerální látky, které dítě potřebuje pro správný vývoj (např. vápník, železo, zinek, jód).  

Podzimní chuť s jablky a švestkami

Nature‘s Selection mléčná obilná kaše Jablko Švestka je vyrobena z pečlivě vybraných obilovin, pšenice a ovsa. Kaše je vhodná pro kojence od ukončeného 6. měsíce. Přirozeně nasládlá chuť je vytvořena přidáním rozemletých kousků sušených jablek a švestek.

Přidaný cukr v kaši rozhodně nehledejte, obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry, 11 vitamínů a minerální látky (vápník, železo, zinek a jód). Pečlivě vybrané obiloviny obsažené v kaši jsou ideální právě pro zavádění lepku do stravy. vyzkoušet můžete i variantu malina-banán a seznámit tak své miminko s různými chutěmi ovoce.